View Single Post
Stary 05-01-2014, 13:07   #1563
befree
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2013
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie każdy kto usłyszy " sprężynka" to od razu mówi świece !! Tylko i wyłącznie. Smieszy mnie to bo sprężynka odpowiada za wtryski , swiece , turbo, egr i wiele innych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To nie stary "kaszlok" gdzie to sprężynka = świece.
Kolega ma passata 2010 r i mówi że u niego sprężynka to tylko i wyłącznie świece a cała reszta to "engine". Jakoś ciężko w to uwierzyć.
No właśnie...w Focusie MK1 1.8tdci 115KM migająca sprężynka była wywoływana przez uszkodzony czujnik położenia wału korbowego (uszkodzenie mocowania czujnika i niepoprawne odczyty), a większość objawów: gaśnięcie silnika, problemy z odpalaniem, szarpanie podczas jazdy, chwilowy spadek i wzrost obrotów na biegu jałowym sugerowałoby awarię elementów układu wtryskowego. A tu na szczęście tylko dostawał wariata z powodu błędnych odczytów.
befree jest offline   Odpowiedź z Cytatem