View Single Post
Stary 29-01-2014, 20:10   #1149
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jas!ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ostatnio jak w warsztacie zgłosiłem to z prośbą o sprawdzenie anteny, to powiedzieli, że antena GPS i radiowa to tak na prawdę to samo, i jak padł jeden układ to i drugi też, więc nawet nie ruszą - mam sobie kupić nową antenkę.
Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ:
1. wydawało mi się, że w antenie radiowej żadnej elektroniki nie ma - to zwykły kawał druta
2. nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek z wymieniających antenę GPS skarżył się, że radio słabo odbiera.

Możecie powiedzieć jak to wygląda? Czy faktycznie zepsuty układ anteny GPS równa się zepsutej antenie radiowej? Jeżeli tak, to czy macie lepszy pomysł na naprawę niż wymiana anteny? Jeżeli nie, to jak sprawdzić co może powodować słaby odbiór?
"Warsztaty" to już takie głupoty potrafią opowiadać, ze czasem ręce opadają.
W stopce anteny dachowej mieszczą się DWA urządzenia elektroniczne. Osobno mają wyprowadzony sygnał i są osobno zasilane.
Moduł anteny GPS umieszczonej w stopce nie różni się jakoś zasadniczo o tego zastępczego modułu zamkniętego w plastikowym pudełeczku. Oczywiście nie ma plastikowego pudełeczka, ale na prawdę wygląda podobnie - płaski prostopadłościan metalowy z wychodzącym cienkim kablem koncentrycznym. Zasilanie modułu GPS podawane jest po kablu sygnałowym, dzięki czemu można antenę GPS tak łatwo zamieniać.
Wewnątrz tej samej stopki antenowej umieszczony jest także wzmacniacz antenowy FM. Zasilany jest tym dodatkowym kabelkiem (z normalnej tylnej wiązki), który wchodzi do stopki, niezależnie od kabla sygnałowego radiowego.
Wzmacniacz antenowy nie ma żadnej obudowy i jeśli do stopki dostaje się woda to w oczywisty sposób go "trafia"...
Jak wygląda wzmacniacz w stopce już wrzucałem fotkę parę razy - no to zrobię to jeszcze raz.
Na zdjęciu jest moja osobista stopka antenowa z C-maxa.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 29-01-2014 o 20:21
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem