View Single Post
Stary 02-02-2014, 21:26   #35
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Czy klimatyzacja powinna być cały czas włączona?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie - błagam - odrobinę więcej zrozumienia co jak działa!
Jeszcze nie widziałem sprężarki klimatyzacji nie podłączonej do napędu przez sprzęgło!
Pasek wielorowkowy to napędza połówkę sprzęgła (czyli sprężarka ani drgnie!) i dopiero po elektromagnetycznym zasprzęgleniu napęd przenoszony jest na sprężarkę. Sprzęgłem steruje PCM w oparciu o sygnały z różnych czujników (nie zasprzęgli przy braku ciśnienia w układzie np. - kolega z Seata głupoty gadał albo napatrzył się, że kółko pasowe sprzęgła się kręci...).
Może się źle wyraziłem - kręci sie koło pasowe, a sprężarka stoi. Jak długo stoi to jej dobrze nie robi w tym sensie ;D

Bump:
Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nie rozumiem jak mozna "nie jezdzic na klimie"?
Ja mam caly rok na auto i nie pamietam ze klima w ogole jest. Czasem sobie zmienie temp i to wszystko.

Czyzby powodem byly jakies domniemane oszczednosci? W sumie widze ze wielu kierowcow nie uzywa kierunkowskazow - pewnie tez oszczedzaja zarowki.
Jak jest duża wilgotnośc na zewnątrz, jedziesz na klimie, a potem temp. spada i klima przestaje działać to szyby mogą nieźle zaparować, a że jest duża wilgotnośc to sie ciezko je odparowuje - dlatego wtedy raczej wolę miec klime na off. W innych przypadkach klima zawsze włączona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem