Temat: [Mondeo 2007-2014] rolety szyby boczne tył oryginały
View Single Post
Stary 06-02-2014, 16:56   #139
JHB
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-04-2013
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 84
Domyślnie Odp: rolety szyby boczne tył oryginały

A ja taką zasłonkę ala SolarRide wykonałem we własnym zakresie... kilka godzin roboty i wszystko było zrobione.
Zdjąłem wymiary, wyciąłem w kartonie "model" i przyłożyłem do okna żeby sprawdzić czy pasuje... kilka drobnych poprawek i zacząłem szyć. Kupiłem w rolkę siatki kaletniczej i lamówkę i wszystko ładnie pozszywałem. Jako usztywnienie na początku postanowiłem użyć drutu sprężynowego. Niestety kupiłem trochę za gruby i wyginanie go było po prostu katorgą... W ostatecznej wersji użyłem plastikowej linki do przeciągania przewodów... i jak na razie zdaje egzamin.
Niestety tak jak już ktoś wcześniej napisał zrobiłem to tak jak te zasłonki SolarRide, czyli włożyłem między szybę a resztę drzwi... wszystko ładnie przylega i pasuje, ale faktycznie podczas jazdy okna lepiej nie otwierać.... dlatego też w tym roku chce uszyć nowe z trochę innymi wymiarami i w obramówce umieścić małe magnesiki neodymowe które trzymały by się ramy drzwi. Więc będzie można otwierać okna...
uważam też że kupiłem trochę złą siatkę kaletniczą, bo ma za duże oczka. Ale postaram się znaleźć lepszą taką jak w innych zasłonkach...
Postaram się później zamieścić zdjęcia tych zasłonek mojego autorstwa...
JHB jest offline   Odpowiedź z Cytatem