Witam Szanownych Forumowiczów!
Zwracam się z prośbą o wstępną pomoc w rozwiązaniu problemu.
Focus MK1 1.8 tdci, 2004 r., przebieg 155 tyś. km.
Od około miesiąca pojawił się świst przy 2000 obr. przy przyspieszaniu. Poczytałem na forum. Wiem, że trzeba sprawdzić przewody turbo, samo turbo itp.
Wydawało mi się, że jeździ w miarę dobrze, przyspieszenie całkiem ok. Spodziewałem się niewielkiego pogorszenia, bo założyłem na dach niewielki box.
Jeżdżę spokojnie, ale dzisiaj się spieszyłem i były wyższe obroty. Świst sobie jest, ale silnik na każdym biegu kręci do 3800 obr., potem nagle 0 mocy i ledwo wkręca się do 3900 obr i potem już nie ma szans na więcej. Może tak jest ustawione odcięcie? Nie wiem jak było wcześniej, rzadko wkręcam na wysokie obroty. Teraz słychać ten świst również na postoju przy ok 2500-3000 obr. Jest z okolicy spodu auta, jakby pod przednimi fotelami lub bardziej z przodu, chociaż dźwięki czasem mogą się nieść z innej okolicy.
Pytanie wiadome - co to może być?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy raczej jechać do mechanika czy turbo-speca?
Z góry dziękuję za porady!
Pozdrawiam!
Piotr