Cytat:
|
Dla świateł dziennych takie są przepisy: mają się włączać jak SILNIK JEST GOTOWY DO ROZRUCHU. Ich załączenie nie ma żadnego praktycznego znaczenia dla żywotności akumulatora. Światła pobierają łącznie jakieś 10A prądu, w sytuacji gdy prąd rozruchowy jest na pewno powyżej 400A (40x więcej).
|
Wiem, niby to niewiele, ale zimą przy sporych mrozach, każdy odbiornik obciąża aku przy rozruchu (liczy się każdy amper), a wiadomo jak ujemna temperatura wpływa na pojemność akumulatora
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Trochę mi na tym zależy, bo do pracy mam mały dystans, co zimą może źle się odbić na akumulatorze.
W każdym bądź razie, dzięki za info
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .