Temat: [Mondeo 2007-2014] IDS programowanie moduły haka
View Single Post
Stary 03-07-2014, 22:44   #1
Bozzo
ford::beginner
 
Avatar Bozzo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-01-2014
Skąd: Wołomin
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie IDS programowanie moduły haka

Witam klubowiczów,

szukam porady, wskazówki jak powinienem zaprogramować w IDS moduł Haka.
Mam mały problem podczas edycji w BCM opcji dla Haka:

-Hak montowany, dołączany
-wiązka z gniazdem 7 lub 13
-Moduł Haka

po zapisaniu wyłącza się PDC i wyje przerywany dźwięk z prawej strony tylnego zderzaka (teoretycznie powinno tak zadziałać w momencie podpięcia przyczepy w tedy czujniki PDC powinny się wyłączyć), a moduł haka jak nie działał tak nie działa.

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie opcje mam zmienić, czy każdy moduł haka będzie widziany przez BCM, czy w używanym module jest zapisany stary VIN auta,(jestem szczęśliwym posiadaczem już dwóch modułów).Czy jest potrzebna dodatkowa edycja modułu. Jaką opcję pominąłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

Mam wiązkę haka 13 pinową, z oryginalnej kostki z CAN wychodzą 3 przewody. Na gnieździe po aktywacji modułu nie ma sygnału/świateł i głupieje PDC. Instalacja podłączona poprawnie. Po deaktywacji modułu haka PDC wraca do normalnej pracy.

Z chęcią odpowiem na pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Bozzo ; 03-07-2014 o 22:57
Bozzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem