Temat: [Fiesta 2008-2012] 1.6 90 KM DPF i Dwumasa
View Single Post
Stary 29-07-2014, 22:31   #1
crabtree-pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2014
Model: FORD FIESTA MK7 SPORT
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie 1.6 90 KM DPF i Dwumasa

Witam wszystkich, od niedawna jestem właścicielem Forda Fiesta 2010 (według etis produkcja koniec grudnia 2009) w wersji sport. W związku z tym że jest to mój pierwszy ford pewnie będę miał kilka pytań ale zacznę od tego które najbardziej mnie nurtuje i szczerze mówiąc mam coraz większy mętlik w głowie czytając posty na forach jak i oglądając zdjęcia. Otóż, czy istnieje szansa, że moja fiesta nie ma DPF i/lub dwumasy?

Patrząc na katalizator(?) (tą puszkę za turbiną) to nie wychodzą z niej żadne rurki ani kabelki (o takie coś jak na tej aukcji: link).

Co do dwumasy to mam dziwne wrażenie, że ten silnik ma dużo większe drgania niż diesle którymi do tej pory jeździłem a które na 100% mają dwumasę, stąd moja wątpliwość.

Z góry dzięki za odpowiedzi i ewentualne pomysły jak wizualnie dojść do tego czy auto ma "gadżety" nowych diesli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez crabtree-pl ; 30-07-2014 o 22:20
crabtree-pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem