Temat: [Mondeo 2000-2007] Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
View Single Post
Stary 14-08-2014, 19:54   #49
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Cytat:
Napisał Gostek88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w pudełku z kablami znalazłem 1 ml przezroczystego bezbarwnego sylikonu. Wywaliłem go bo nie pomyślałem po co
Cytat:
Napisał enjoypoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten 1ml silikonu w zestawie z kablami to w jakieś saszetce czy tubce był? Bardzo dziwna sprawa.
Cytat:
Napisał Gostek88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten sylikon był w przezroczystej saszetce. Nie zrozumiałem przekazu więc go wyrzuciłem z pudełkiem do bagażnika, nie myślałem po co to
Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe co to za silkon. co na tej saszetce było napisane?
ten silikon to był smar silikonowy a służył do poniższej czynności którą zawsze bezwzględnie należny wykonać po wymianie kabli i/lub świec
Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
warto dać też na fajki odrobinę specjalnego sylikonu. Zapobiega on wnikaniu wilgoci i brudu.
A ja dodam dokładniej, że tym smarem należy wysmarować wnętrze fajki od krawedzi do ok 1cm wgłąb. Nie na zewnątrz i nie wolno tez dopuścić aby ten smar dostał się do styku świecy z nasadka w fajce(to metalowe połączenie).
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem