Temat: [Kuga 2013-2020] Benzyna + automat = wrażenia
View Single Post
Stary 18-09-2014, 14:02   #7
apko
ford::beginner
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 21-07-2014
Skąd: WW
Model: KUGA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się składa, że moje Mondeo jest wyposażone w tą "zwykłą, powolną i do kitu" skrzynię Aisin AWF21.
Życzę każdemu użytkownikowi automata takiej skrzyni.
Bezobsługowa, o klasycznej konstrukcji, z badzo dużą kulturą pracy.
Dla dealerów stanowią one jeden problem - jak napisałem powyżej są bezobsługowe. A w PowerShiftach (które pod względem działania są oczywiście super i wcale się z tego nie wycofuję) co 60 tys. km można klienta skasować na wymianę oleju i filtra, a potem z niecierpliwością czekać na wymianę dwóch kół dwumasowych.
Ujmę to tak - jeżeli macie szansę kupić jeszcze auto z AWF21 (lub TF81SC jak kto woli) to łapcie bo to już rarytas, podobnie jak wolnossące i bezawaryjne silniki.
A jaki masz silnik? Może to połączenie skrzyni z ecoboostem tak słabo wypada, może skrzynia jest źle zestopniowana dla tego silnika, no nie wiem, mało ludzi na forum ma takie auto, a ci co piszą to narzekają. Coś chyba jest na rzeczy bo żaden diler nie ma takiego samochodu do jazdy testowej ... Ciekawe dlaczego?
apko jest offline   Odpowiedź z Cytatem