Cytat:
|
A właśnie ogranicza - u zachodnich sąsiadów - właśnie do 250
|
Niemieccy producenci dogadali się i ograniczają do 250 km/h, z wyłączeniem topowych modeli (S63 AMG np.). A propos matematyki, piszesz o ograniczeniu do 250 km/h, a z drugiej strony piszesz że auta nie nadają się do 150 km/h.
Nikt nie pisał że nie giną bo jeżdżą 300 km/h. Nie ma tu związku przyczynowo-skutkowego. Nie giną mimo że jeżdżą 300 km/h, bo to nie prędkość zabija, a głupota, o czym pisał
@
Atlis
. Są sytuacje, że 100 km/h będzie na autostradzie szczytem głupoty i niebezpieczeństwa, a są sytuacje że osiągasz vmax i prawą nogą robisz dziurę w podłodze bo mógłbyś pojechać szybciej.
PS: W zeszłym tygodniu wracałem do domu z Berlina. Jechałem wieczorem na A20 od Kreuzu z A11 do zjazdu na Friedland. Ruch znikomy. Non stop 190 km/h. Na tak krótkim odcinku wyprzedziło mnie ok. 10 aut. Nikt nie zginął, klatki bezpieczeństwa nie posiadam.