View Single Post
Stary 20-11-2014, 08:57   #14
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego.

Witam

Jeszcze jest jedno miejsce gdzie może powstać wyciek. Mówię o klekocie 1.4 TDCI.

Problem pojawia się po wymianie sprzęgła w jakimś dziwnym warsztacie zazwyczaj.
Najgorsze jest to, że wyciek powstaje po dłuższym czasie, jest on złym ułożeniem przewodów plastikowych wychodzących z termostatu i idących do pompy wody.

Miejsce pojawienie się kropli to okolice tylnej poduszki skrzyni biegów. Jest to dość parszywa naprawa i problem zaczyna się na samym starcie (ciężko wyszukać odpowiedniej części). Da się dostać nie przeczę ale zajmuje troszkę czasu zamiennik kosztuje około 200 złotych element wyglądający jak oryg. to ponad 400.

Parszywa jest wymiana, a szczególnie odkręcenie śruby plastiku wchodzącego w pompę wody.

Reasumując, po wymianie sprzęgła trzeba osobiście obejrzeć jak idą przewody (czy się ocierają). Do tego trzeba niestety zdjąć filtr paliwa oraz osłonę filtra powietrza.

Da się takie przetarcie podłatać, jak to mówią, ale na krótką metę. W tym celu należy wyczyścić plastik, użyć miękkiego i elastycznego teflonu (owinąć miejsce przetarcia oraz poza nim) na sam koniec zrobić pecynę z dobrej izolacji. Podczas jazdy nie przekraczać prędkości obrotowej silnika 2500 (nie podnosić niepotrzebnie ciśnienia w układzie chłodzenia).

Wyciek pojawia się dopiero w momencie gdy termostat jest otwarty (w moim przypadku tak było). Samochód czasami ciekł czasami nie, czasami dużo czasami tylko kilka kropel.

Może komuś to pomoże, ja szukałem wycieku jakieś 1,5 tygodnia a mechanicy mówili mi dziwne i nie stworzone rzeczy.

Pozdrawiam
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem