Zaprzeczasz sobie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobnie jak u mnie, dodałbym jednak do listy większy smród spalin. W końcu EGR to narzędzie niby ekologiczne. Ja po zaślepieniu poczułem większy smród spalin zza auta. Nie jakoś rażąco większy, ale odczuwalny. A co do zrywu, wolę na zaślepionym jeździć. U mnie paradoksalnie spalanie spadło
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale to dlatego, że miałem EGR zasyfiony. A u ciebie pewnie się nagar zaczął wypalać z EGRu. Choć jeżeli tak było to zapewne kolektor dolotowy również masz zasyfiony bo on bezpośrednio się łaczy z zaworem, co onacza, że jeżeli nagar przed zaślepieniem był na zaworze EGR, to kolektor ssący zapewne ma taką samą jego ilość. Z ta różnicą, że tam na bieżąco się to wypala, ale syf na pewno jest i warto to przeczyścić. Ja to na bank zrobię. Zrobi się maczankę, bo to nie za dobrze schodzi i zejdzie wszystko. Zawór EGR również chce wyczyścić po zimie i odślepić wtedy blaszkę i sprawdzić jaki efekt.
Ale i tak według mnie nie będzie jeździć lepiej na zaworze EGR, niż bez. Dlatego docelowo chyba zostanę przy zaślepieniu. Już nawet te błędy na kompie mi nie przeszkadzają, bo mam bodajże 2 stałe błędy związane z zaworem. Ale na szczęście nie są to błędy check engine, więc olewka.