Temat: [Fiesta 2008-2012] Dobór opon zimowych ST
View Single Post
Stary 30-12-2014, 13:48   #17
Uranus_
ford::amateur
 
Imię: Uri
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dobór opon zimowych ST

Witam

W instrukcji jest tylko 195/45R16 ale z informacją że jest to rozmiar dopasowany pod łańcuchy.

Za "http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/"

Dopuszczalne zamienniki
To opony, których średnica zewnętrzna nie jest większa o 1.5 % od średnicy zewnętrznej opony oryginalnej lub nie jest mniejsza o 2% od tej średnicy.

Względem letnich 205/40 R17 mamy różnice -2.39% ale fabryka dopuszcza, tylko kto takim autem jeździ po górach w łańcuchach. (w bagażnik zmieści się tylko "jabłuszko do zjeżdżania" bo o snowboardzie czy nartach to można zapomnieć).

Ja proponuje na te same felgi ten sam rozmiar co letnie, niestety wybór tylko miedzy Pirelli SottoZero a Bridgestone LM25 reszta mało znana (ja mam SottoZero). Przy tych samych felgach przynajmniej problem z czujnikami odpada.

Jeżeli zależy ci na felgach 16" to wybrał bym 195/50R16 lub 205/45R16 w tych rozmiarach jest więcej znanych producentów.

Tak dla informacji.

Na osiedlu mam uliczki pokryte śniegiem lub błotem pośniegowym i tak lekki samochód z połączeniem z szerokimi oponami 205 mm nawet przy małych prędkościach trochę traci przyczepność ale 300 m do odśnieżonej drogi mogę przecierpieć w żółwim tempie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uranus_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem