Temat: [Focus 1998-2004] Po nocy nie odpalił samochod
View Single Post
Stary 04-01-2015, 01:18   #1
mariolbn
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 03-01-2015
Skąd: Lublin
Model: fokus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Po nocy nie odpalił samochod

Witam jestem nowym szczęśliwcem który kupił sobie fokusa kombi 1.8 TDDI i tak jak to zawsze bywa przy zakupie okazało się że samochod tylko wsiadać i jechać , prawda była taka że ... i tu proszę o sugestie co to za przyczyny ustererek
1- przy prędkości od 70 km do 90 jak cisnę pedał gazu auto wpada w drgania całe jak się rozpędzi i delikatnie opuszczę pedał gazu do 2000 obrotów to jest ok dodam że kupiłem nówki opony nie żadne regenerowane , felgi sprawdzone pod kontem uszkodzeń w zakładzie gdzie wymieniali opony jest ok.
2 - zamek centralny zamyka ale pilot już nie otwiera słychać syrenkę jak pika ale nic się nie dzieje .
3- jakiś czas temu na zimnym silniku przejechałem jakieś 2 może 3 km i zgasł mi po czym zaczęła migać kontrolka świec i tak 2 razy mi zgasł z tym miganiem kontrolki ?
4- leje mi gdzieś oliwa od strony akumulatora nie bardzo wiem co może być bo nie rozbierałem jeszcze ale może jest to typowe uszkodzenie od czego zacząć poszukiwania . dodam że po nocy mam na ziemi około 10 ml czarnej mazi ?
5- no i dziś chciałem odpalić rano po nocy auto o dziwo zachowało się dziwnie tak jak by alarm nie włączył immobilajzera tz. centralny nie zareagował na siłowniki w drzwiach i auto wogle nie odpaliło wyjołem akumulator podładowałem go do wieczora i po 3 probie auto odpaliło tak że wjechałem do garażu .
6- Auto na zimnym silniku dymi chwile około 1 może 2 min. na biało przy jeżdzie po czym przestaje dymić czy to jest uszkodzenie silnika i co to może być ??
Ps. Zdaję sobie sprawę że kupiłem auto z 1999 roku że auto ma najechane 300.000 tys więc nie mam co płakać ale że mam obsesję by wszystko było ok to chcę to naprawić i tak proszę od czego zacząć i co powinno się sprawdzić co wymienić i na co zwrócić uwagę , dodam że jestem domowym mechanikiem naprawiam sobie sam auta o ile to nie wykracza po za moje umiejętności tak wiec poszukuję rad by nie zabrać SIĘ ZA rozbieranie i co by nie okazało się że przerosnie mnie to. dodam że silnik na ropę mam pierwszy raz a benzynowe silniki już naprawiałem pozdrawiam i czekam na informację Czytam wszystkie posty w wolnych chwilach odnośnie tego silnika wiec jeśli ktoś chce mnie skarcić że bym szukał tak tez robie z tym ze to są tomy wiedzy a informacji szukam teraz :-)
mariolbn jest offline   Odpowiedź z Cytatem