View Single Post
Stary 25-02-2015, 13:09   #33
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Walka o podwyższenie wartości rynkowej auta z firmą Warta.

Cytat:
Napisał Dorota16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli zostalo otrzymane odszkodowanie z OC sprawcy. Mozna sprawdzic czy nalezy się doplata. Wydaje mi się ze tak gdyz suma wyceniona z Warty jest wyższa niz minimum. W razie pytań proszę o wiadomośc chętnie pomoge.
Co to jest?! Piszesz "po flaszce", bo nie widzę tu żadnego sensu!?

Napisz odwołanie i jednocześnie skargę do Rzecznika ubezpieczonych (jeśli potrzebujesz wzoru, to podeślę Ci na PW).
A tu masz podstawę prawną do zgłoszenia roszczenia: Osoba uprawniona do uzyskania odszkodowania może żądać odszkodowania w kwocie wynoszącej 100 proc. wartości pojazdu sprzed wypadku. W praktyce jednak często ubezpieczyciele np. uznają fakt zaistnienia szkody całkowitej już wtedy, gdy koszt naprawy auta po wypadku wynosi około 70% jego wartości sprzed wypadku. Należy pamiętać, że jest to nieuprawnione. W orzeczeniu Sądu Najwyższego z dnia 12 stycznia 2006 roku wskazano, że koszt naprawy uszkodzonego w wypadku komunikacyjnym pojazdu, nieprzewyższający jego wartości sprzed wypadku, nie jest nadmierny w rozumieniu art. 363 § 1 k.c (…) a także, iż przyjmuje się, że nieopłacalność naprawy, będąca przesłanką wystąpienia tzw. szkody całkowitej, ma miejsce wówczas, gdy jej koszt przekracza wartość pojazdu sprzed wypadku.
Art. 817 stanowi, iż ubezpieczyciel obowiązany jest spełnić świadczenie w terminie trzydziestu dni, licząc od daty otrzymania zawiadomienia o wypadku.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem