Temat: [Focus 2004-2008] Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?
View Single Post
Stary 08-03-2015, 11:12   #837
miedzianek
ford::specialist
 
Avatar miedzianek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-05-2014
Skąd: Białystok
Model: Focus MK2 FX Gold
Silnik: 1.6VTi-VCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 515
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Wchodzisz w PCM>Procedures>Page 2
Odpowiedni typ PCM ustawić z rozwijalnej listy
Read Firmware from PCM to BIN
Jak skończy to Load Firmware from (...)
Spyta o VID Block, wciśnij YES
Później-jak chcesz ustawić tempomat-przejdź w Configuration i zaznacz Integreated Speed Control
Z powrotem zakładka Procedures
Write Current firmware to PCM


Block size nie wiem jak, u mnie z PCM czytałem z 128, więc ustawiłem taki sam dla wgrywania

Zczytujesz raz soft i zachowaj go na przyszłość, żeby w kółko nie zczytywać. Wgrywałem 3 razy, bo nie ogarnąłem błędu z non-empty VID BlockGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało się właśnie, że przed wgraniem firmware trzeba w configuration zaznaczyć nowe opcje i wtedy dopiero wgrywamy FW

Co do Twoich prędkości kabla...Opcja 'set an adapter at constant speed'...Nie wiem, czy aby na pewno wiesz co robisz i czytasz ostrzeżenia, bo podobnoż trzeba hard reset pamięci adaptera zrobić, jeśli zechcesz zmienić później prędkość na inną. 'Auto' powinno być ok. W ogóle, to odpaliłeś 'Setup adapter for MS-CAN bus'?

Do tego-na sucho to można bułkę chleba zjeść. Bez podłączenia kabla do samochodu, może Ci program cyrki pokazywać

Przy łączeniu się z samochodem, u mnie ELM nie może się podłączyć, jeśli mam przełącznik w pozycji MSCAN. Ustawiam na HS, a w programie ewentualnie sobie już przełączam w razie potrzeby.

Ja robię tak:
1)Przełącznik w pozycji HS-CAN
2)Ustawiam Prędkość na AUTO
3)Wciskam Open Port. Adapter sam testuje, z jaką maksymalną prędkością może się połączyć i łączy na danej prędkości. Jak próbowałem ręcznie ustawić 500000(max w teście) zamiast auto, to nie łączy.
4)Cieszę się z możliwości, jakie daje mi ten programGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


PS. Wie ktoś, jakim programem-i czy w ogóle- mogę wykonać test wentylatora chłodnicy, czy się załącza?

Ostatnio edytowane przez miedzianek ; 08-03-2015 o 11:29
miedzianek jest offline   Odpowiedź z Cytatem