Witam serdecznie,
Odkopię trochę temat... :-)
Też mam podobny problem, ale od początku zakupy przy naciśnięciu sprzęgłą słychać było takie turkotanie (ale obroty spadały normalnie) i uznałem, że (teraz) niespadające obroty związane są z dwumasą?!
Ostatni objaw ten pojawia się coraz częściej, przeważnie na biegach do 4, czasem jak zmiana biegu jest powolna, to obroty zatrzymują się na ok 1,8k i dopiero po chwili z wcisniętym sprzęgłem opadają do jałowych.
Edit:Tego posta powyżej pisałem na innym forum jakieś 2 mc temu. :-)
Stan obecny jest taki:
Od paru dni się trochę samemu poprawiło, tzn. przy okazji wizyty w warsztacie chłopaki przeczyścili mi wszystkie czujniki i wtyczki, ale to niewiele pomogło. Czyli obroty cały czas cyklicznie co pare/naście zmian biegu (normalnie ze sprzęgłem) nie odrazu spadają do jałowych i jest to trochę denerwujące.
Z tego co piszecie, i wyczytałem na innym forum, problem dotyczy czujnika pedału sprzęgła. Czy ktoś go wymienił i problem ustąpił?
Edit2:
A, no i z racji pierwszego posta na forum witam wszystkich, choć "znamy się" już od dłuższego czasu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.