Temat: [Focus 2004-2008] 1.6 TDCi Zalany alternator
View Single Post
Stary 25-05-2015, 20:47   #18
rafalg
ford::specialist
 
Avatar rafalg
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: KRAKÓW
Model: Focus 3
Silnik: 1.5 TDCi 95 KM
Rocznik: 2015
Postów: 648
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi Zalany alternator

Cytat:
Napisał magda18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam problem z moim autkiem:Fodr Focus 1,6 Tdci 2005r kombi,mianowicie objawy są takie: podczas jazdy zapalają się wszystkie kontrolki na zegarach,autko nie reaguje na pedał gazu a wskażniki na zegarach nie podnoszą się (silnik oczywiście pracuje),komputer wyświetla inf: usterka ukladu wspomagania kierownicy oraz zmniejszenie przyspieszenia,po chwili wszystko wraca do normy i przez kilka kilometrów jest ok,ale niestety często się to powtarza. Byłam u mechanika i stwierdził,że to wina alternatora,który nie ładuje,jest on również zachlapany. Wcześniej myślałam,że te wariacje są wywołane uszkodzonym potencjometrem pedału gazu,oczywiście został on wymieniony,ale awaria pozostała. Czy ktoś miał "taki przypadek"? Czy to faktycznie alternator?
To są tzw zimne luty czyli brak styku w licznikach - nie ma to żadnego związku z alternatorem. Trzeba zdemontować liczniki i przelutować wszystkie piny na wtyczce (16 sztuk) - po uprzednim rozebraniu oczywiście.
__________________
Fordziarz
rafalg jest offline   Odpowiedź z Cytatem