Odp: 1.5 EB 150KM szarpanie przy zmianie biegu z 1 na 2
wracając do tematu wątku... nie jestem autorem, ale jak pisałem: mam podobny problem i (jak również pisałem): jest to tylko kwestia wyrobionych nawyków (przynajmniej u mnie).
Po latach jeżdżenia dieslem przyzwyczaiłem się, że pedał gazu wciskam bardzo delikatnie i to jest po prostu za słabe dla tego benzyniaka. trzeba go wcisnąć nieco głębiej (w momencie puszczania sprzęgła) i tyle. jeżeli nie chcesz dalej przyśpieszać, bo np jedziesz w korku, można też nawet nie dotykać pedału gazu, ale trzeba wtedy puszczać sprzęgło naprawdę powoli (dużo wolniej, niż w dieslu, przynajmniej tym, do którego ja przywykłem).
U mnie po 2 tygodniach jeżdżenia mogę powiedzieć, że szarpanie zostało zredukowane o 80-90%. Czasem mi się jeszcze zdarzy, ale to pewnie kwestia kolejnych kilku dni i nabiorę w pełni nowych nawyków
|