View Single Post
Stary 03-09-2015, 07:33   #703
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

@qlszef :
Dla mnie ten 1.5 EB to kosmos. Pierwszy raz w życiu mam tak mocny silnik i pierwszy raz w życiu mam automat ale to połączenie jest dla mnie genialne. Samochód mam od 2 tygodni, więc na razie przejechałem jakieś 1,5k km. W salonie powiedzieli, żeby jeździć normalnie i tylko przez pierwsze 500km (czyli pierwszy bak) nie piłować w trybie S do odcięcia a potem to już można robić co się chce. W mieście pali ok 8,5L a na trasie (Poznań - Wrocław) wyszło mi 6,8L. Cała trasa Poznań-Katowice wyszło mi 7,8L (na autostradzie jechałem z tempomatem 150km/h).
Samochód jest bardzo wygodny, cichy a komfort automatycznej skrzyni jest dla mnie nie do opisania. W mieście, mimo że z nikim się nie ścigam, zawsze ze świateł odjeżdżam pierwszy i szybko się oddalam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oczywiście to zasługa automatu ale jest to świetne uczucie.
Może brakuje mi kilku rzeczy na wyposażeniu, na które już mi pieniędzy nie starczyło ale to są dodatki, z których jak tu czytam jedni ostatecznie są zadowoleni a inni nie. Ja mam u siebie ACS, kamerę cofania i radio 8" z nawigacją. Brakuje mi skóry, grzanych i wentylowanych foteli (elektryka mi obojętna ponieważ tym samochodem jeżdżę tylko ja), elektrycznie składanych lusterek i przede wszystkim elektrycznie otwieranej i zamykanej klapy (mam LB). Klapa jest ciężka i trzeba ją długo "odprowadzać" ręką, a zamknięcie nie jest wcale łatwe i trzeba mocno się zamachnąć i czasem poprawić.
Podsumowując: 1.5EB ma 160KM - w samochodzie, który waży 1,5 tony to wystarczająco dużo. Automat zmienia biegi szybciej i efektywniej niż człowiek, zatem dla mnie to połączenie jest idealne i pod tym względem zupełnie niczego mi nie brakuje. Polecam!
@pedroso :
Dzięki za podrzucenie filmiku. Niestety u mnie ta procedura nie działa i samochód kompletnie na nią nie reaguje.
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem