View Single Post
Stary 25-10-2015, 21:16   #360
piteer79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: Białystok
Model: Transit 2.4 Jumbo
Silnik: 2.4
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Cytat:
Napisał hechter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, wczoraj z nieukrywanym wk... odkryłem coś takiego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tylna boczna część Galaxy, obydwa elementy plastikowe.

Znalazłem lakier jak poniżej:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Lakie...alik-FORD/3065

I teraz pytania.
1. Czy zestaw lakierów wystarczy do zamalowania tego przetarcia?
2. Jak to zrobić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Hechter możesz użyć lakieru w sprayu ale efekt będzie mizerny.
Najpierw musisz
1 rozszlifować papierem o gradacji 320-400 miejsce uszkodzenia
2 nałoży cienką warstwę podkładu do plastiku który zwiększa przyczepność odczekujesz ok 5-10 min aby odparował zależy od temp. otoczenia, następnie nakładasz dwie warstwy podkłady akrylowego najlepiej ciemny kolor czyli czarny, między warstwami też odczekujesz 5-10 min. aby odparował.
3 po utwardzeniu podkładu, matujesz na kostkę miejsce naprawy papierem o gradacji 1200 zwracając szczególną uwagę na przejście podkłady i oryginalnego lakieru aby po nałożeniu bazy nie było widać odcięcia podkładu a pozostałą część elementu gdzie nie masz podkładu papierem o gradacji 1500-2000
4 lakierowanie bazą i lakierem bezbarwnym, nie polecam robienia zaprawki, tylko malowanie całego elementu
bazę napyl na miejsce gdzie masz podkład a następnie wychodzisz z bazą poza
miejsce naprawy cieniując i tutaj zaczynają się schody bo nie zrobisz tego sprayem a malując cały elementem bazą będzie różnica w kolorze, oczywiście jak nakładasz kilka warstw bazy też odczekujesz odczekujesz między warstwami aby odparowały, po nałożeniu ostatniej warstwy czekasz ok 30min. i malujesz lakierem bezbarwnym nakładasz dwie warstwy też odczekując między warstwami jak byś malował pistoletem powinno się dodać do bezbarwnego dodatek uelastyczniający.
Jak byś miał jakieś pytania to chętnie pomogę
piteer79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem