View Single Post
Stary 07-12-2015, 18:55   #1009
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast drugi typ dystansow to te przykrecane na oryginalne szpilki, z wlasnymi szpilkami do mocowania kola.
Takie dokładnie ja mam.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym wypadku nakretka ktora przykreca sie dystans do piasty, prawdopodobnie nie ma gdzie sie schowac w stalowej feldze.
Racja!
Specjalnie dla Was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zrobiłem zdjęcie dystansu z nakrętką - żeby pokazać jak to wystaje. No i nakrętka wystaje właśnie te 2-3 mm.

Nie pamiętam czy i o ile wystaje końcówka szpilki (ponad nakrętkę). Nie chciało mi się już odkręcać koła...

Ale długość szpilki to każdy może sobie sprawdzić zwyczajnie ją mierząc.


Tu na zdjęciu odkręcony dystans Dystom o grubości 20 mm i ze szpilkami M14, czyli dedykowany do S-Maxa. Na jednym z otworów leży nakrętka, która normalnie przykręcana jest do szpilki wychodzącej z piasty (nakrętka jest w komplecie z dystansem).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



A tu widać ile nakrętka wystaje ponad powierzchnię dystansu, do której dociskana jest potem felga:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pytanie tylko, czy w dystansie 22 mm te zagłębienie na nakrętkę jest głębiej? Wydaje się oczywiste, że tak powinno być (aby górna krawędź nakrętki schowała się), bo taki jest sens dołożenia tych 2 mm do grubości dystansu.
Ale nie widziałem na żywo takiego troszeczkę grubszego dystansu, więc na 100% nie mogę niczego twierdzić.
Pozdrawiam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem