View Single Post
Stary 27-12-2015, 17:57   #21
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna. Dziwne odpalanie na zimnym silniku i szarpie podczas jazdy.

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej przypadek. Sytuacja jaką opisujesz, czyli opuszczanie wskazówki przez komputer auta jest w samochodach francuskich - w Ranault na pewno (miałem Lagunę II z LPG 3 lata i się tymi wskazaniami nie stresowałem), kolega ma Peugeota 407 z LPG to samo (fachowcy zamontowali mu specjalny przycisk do resetowania poziomu benzyny). Jestem świeżo po montażu LPG w swoim "tatowozie" i nauczony doświadczeniem z "Renaty" pytałem o potrzebę montażu emulatora poziomu benzyny, ale fachowiec potwierdził, że Ford pod tym względem jest "normalny", czyli komp czyta poziom benzyny z pływaka w zbiorniku i nie ma takiej potrzeby.
Oczywiście że się z tym zgodzę jednak na liczniku wyłączona ilość litrów nie ucieka podczas jazdy na gazie a kilometry liczy cały czas przejechanie i w końcu coś się dzieje z kompem i szaleje ,więc trzymam sobie poziom paliwa na 3/4 lub full i nic się nie dzieje działa wyśmienicie a auto jest w pełni technicznie sprawne. I kiedy m as kac mniej paliwa jeździłem kilka dni na benie to właśnie zdałem sobie sprawę że to coś ma sens, bo logicznie auto jedzie komputer wylicza zuzycie benzyny a ona jest cały czas taka sama, ale Oki u mnie ten patent działa i jestem happy end dodam jeszcze że mapy log są idealne nie są wskazania rozbiegane wszystko w jednej lini jest.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem