Temat: [Focus 1998-2004] Migająca kontrolka świec żarowych
View Single Post
Stary 14-01-2016, 20:16   #30
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,606
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Cytat:
Napisał krzysiek 1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowo 850zł za wymianę rozrządu
powiem tak oryginalny pasek i rolka kosztuje ok 220-240 zł to za robotę wzięli jak za audi V6 gdzie trzeba rozebrać pół auta aby wymienić rozrząd.
Pasek jest krótki, zmieści się pod plastikową obudową - pomiędzy pompą a wałkiem rozrządu.
Cytat:
Napisał krzysiek 1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od dali jej pasek zębaty taki jak jest w rozrządach, tylko cholernie długi
odnoszę wrażenie że to jest jeden z odcinków "Będzie pan zadowolony" podejrzewam, że byli to też naciągacze... a może głównie naciągacze, a nie mechanicy.
Cytat:
Napisał krzysiek 1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy focus ma pasek czy łańcuch
z wału korbowego do pompy jest łańcuch a z pompy pasek na wałek rozrządu.

PS

Jeżeli robiony był tylko tranzystor w sterowniku to nie było potrzeby ruszać rozrządu - cena za robociznę wysoka. Ale jeżeli wyjmowali pompę, aby wymienić sam sterownik wraz z zaworami to kwota nie najgorsza (tylko sam sterownik kosztuje ok 1600 zł więc cena nie pasuje). Ale po co ruszać całą pompę skoro robiony maił być sam sterownik?
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.

Ostatnio edytowane przez maciej_b ; 14-01-2016 o 20:22
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem