View Single Post
Stary 14-01-2016, 23:00   #3
grzegorzes
ford::beginner
 
Avatar grzegorzes
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Skąd: Wielkopolska
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czarny dym brak reakcji na pedał gazu po uruchomieniu.

Jaką porządną diagnostykę masz na myśli? Znasz kogoś godnego polecenia?
Mam ELM Łączyłem się Forscanem nie ma błędów. Ewentualnie co odpytać aby zdiagnozować?

Jeśli chodzi o pedał gazu. Swego czasu po czyszczeniu klimy odpaliłem auto z odpiętym pedałem. Auto odpaliło na nieco wyższych obrotach i pojawił się błąd. Ale praca silnika była normalna.

Niestety problem z dymieniem nie pojawia się tak często abym mógł na pewniaka podłączać do kompa i przyłapać ten przypadek. Dziwne jest to, że jak odpali w ten dymiący sposób to jest problem z właściwym odpaleniem kilka razy pod rząd. problem następnie znika i nie pojawia się przez kilka - kilkanaście dni.
W Sobote umówiony jestem na serwis (akcja serwisowa) Mam zamiar poprosić o taką diagnostykę jednak znając ich podejście powiedzą że nic nie widać i skasują 250.
Moje przypuszczenia to:
coś z ciśnieniem na szynie - choć nie ma błędów
Któryś wtryskiwacz się zawiesza i leje
Czujnik na wale...
Ciekawe jest również to, że nie zdarzyło się to na zimnym silniku Rano. Tylko
po jeździe podjeżdżam do garażu gaszę silnik otwieram bramę wracam odpalam i obroty nie osiągają nominalnej prędkości i ten dym. Ostatnio mu trochę przeszło. Ale chciałbym być przygotowany jak całkiem dupnie. - Choć wtedy pewnie byłoby o wiele łatwiej zdiagnozować.

Dodam, że po ostatnim dymieniu podałem Liqui molly Do czyszczenia układu wtryskowego. Może pomogło, choć 2 lata temu nie pomagało.

Ostatnio edytowane przez grzegorzes ; 15-01-2016 o 12:50 Powód: Dodam
grzegorzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem