Temat: [C-MAX 2003-2007] 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
View Single Post
Stary 20-01-2016, 13:32   #331
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Re: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał workingman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to w końcu z tymi Duratecami jest. Mój 1.8 bierze 1l na 1000 w dodatku na trzecim cylindrze konpresja tylko 6. 180 kkm.
Myslałem nad remontem ale słyszałem wiele opinii, ze tych silnikow się nie remontuje - brak oryginalnych części, brak materiałów serwisowych ( momenty dokręcania śrub itd.) Zakup silnika używanego "pewnego" też jest w zasadzie niemożliwy . Chyba, że ma się dużo szczęścia.
Kilku dobrych mechaników w mojej okolicy odmówiło remontu.

Dupa absolutna - co robić ?

Kolego, jak cofniesz się kilka stron wstecz to przeczytasz że wielu z nas podjęło się remontu i jest z niego zadowolona. Silnik jak każdy więc dlaczego mechanicy odmówili remontu silnika, może tacy fachowcy i lepiej do nich nie oddawać. Na pewno trzeba go zrobić dokładnie i starannie, na dobrych częściach których teraz nie brakuje. używki raczej nie opłaca się kupować bo można różnie trafić, a remont do ci szansę na zadowolenie z tego samochodu, ja tak mam.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem