Temat: [Fusion] Niesprawny czujnik ABS
View Single Post
Stary 20-02-2016, 17:40   #1
mefiu95
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-02-2015
Skąd: LTM / RZ
Model: Fusion
Silnik: 1.4 b+g
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Niesprawny czujnik ABS

Witam!
Na początku mojej historii chciałbym powiedzieć, że sporo szukałem informacji na podany temat lecz nie znam rozwiązania. Mam nadzieję, że mi pomożecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakiś czas temu wracałem do domu Fuzją. Nagle zaświeciła się kontrolka ABSu. Była to dość późna pora lecz stacja kontroli pojazdów była jeszcze "czynna". Pan powiedział, że szczęki hamulcowe nie odbiły i żebym poruszał kilka razy ręcznym to hamulce puszczą. Nie puściły. Posypało mi sie łożysko bębna i niestety to uniemożliwiło dalszą podróż. Nazajutrz kupiłem 2 łożyska oraz szczęki hamulcowe. Wszystko ładnie udało mi się wymienić więc pozostał tylko czujnik.
Dzisiaj po wymianie czujnika, abs dalej świeci, czasem nawet zapali się kontrolka hamulca ręcznego i już nie zgaśnie do końca jazdy. Komputer pokazał następujący komunikat :
Niesprawny czujnik lewy tył, prawy tył - brak sygnału.

Dodam tylko, że zębatka pierścień w lewym jak i w prawym bębnie jest sprawna, więc wydaje mi się, że jest to kwestia czujnika. Mylę się? Nie chciałbym tracić na darmo pieniędzy, zależy mi na usunięciu przyczyny błędu. Macie jakieś pomysły ?
Fusion 1.4 b+g 2003 r.

Pozdrawiam
mefiu95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem