Cześć.
Takich tematów było już sporo, jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak wymienić olej w skrzyni biegów.
Mam C-Maxa z 2006r. 1.6 TDCI 90km z 271tys przebiegu i chciałbym wymienić olej w skrzyni.
Wiem, wiem, cześć z Was napisze że producent nie przewiduje i tyle. Jednak ze swojego doświadczenia wiem ze wszystko się zużywa i lepiej o to dbać.
Wiec, jeżeli ktoś z Was to przerabiał, a na pewno są tacy poproszę o poradę jak to fachowo zrobić. Skrzynie mam 5 biegowa manualna.
Znalazłem na forum takie foto ale nie jestem w stanie porównać czy jest to moja skrzynia i czy ta śruba do spuszczania oleju faktycznie nią jest.
Gdzieś wyczytałem ze odkręcając ta śrubę można narobić sobie kłopotu i dlatego chciałbym się upewnić.
[IMG][URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/7ce7ed1baed2e940]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.