View Single Post
Stary 16-08-2016, 19:03   #352
paoloWawa
ford::specialist
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mercedes Klasa E
Silnik: 220d
Rocznik: 2023
Postów: 731
Domyślnie Odp: Agresja na drodze i blokowanie pasa ruchu - wydzielona dyskusja

Prawda jak zwykle leży po środku.
Ci co mrugają, siedzą na zderzaku jak ktoś (rzeczywiście) wyprzedza, nawet przy 120 km/h, to nie pokazują normalnego zachowania. Wczoraj wracałem A1+A2 i przez myśl mi to nie przeszło, mimo że gdy przede mną (rzadko) robiło się pusto to leciałem 170+ (btw za mondkiem mk3 kombi tdci od Ciechocinka aż do S2). Zawsze grzecznie czekałem aż kierowca skończy manewr, i on zazwyczaj potem zjeżdżał. ALE:

Z drugiej jednak strony niemiłosiernie się wściekam na przyspawanych do lewego pasa. Bo to nie jest normalne że gość wyprzedza, kończy wyprzedzanie i mimo wszystko pozostaje na lewym pasie bo jedzie 140 km/h a za kilometr ma kolejne auto do wyprzedzenia. I to naprawdę kilometr albo więcej, bo takich typów wyprzedziłem wczoraj z prawej kilku jak nie kilkunastu, i to nie ja jeden a np. 3 auta podczas tej pozostawionej przez niego luki. Takie okupowanie lewego pasa zasługuje na najwyższe napiętnowanie. Koleś powinien zjechać na prawy, ja i inni by go kulturalnie z lewej wyprzedzili, a on po dojechaniu do pojazdu poprzedzającego po znów wyjechałby na lewy.

I to jest clue problemu. Były momenty że na lewym 20 aut a na prawym pusto, gorzej jak we Włoszech na A4. Dlatego krytykuję "pospieszaczy", ale czasami rozumiem wściekłość w niektórych sytuacjach.

Z kolei jeszcze bardziej żałośni są tacy, którzy na 3-pasmowej S2 przy pustej zupełnie drodze jadą środkowym pasem. Co oni mają zamiast mózgu?

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
__________________
Było:Ford Mondeo MK2 1.8 Zetec 1998r. (2012-2015); Ford Mondeo MK4 2.5T 2007r. chip 263KM 401Nm (2015-2023), Ford Focus MK1 1.8 Zetec 1999r. (2021-2023)
paoloWawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem