Temat: [Focus 1998-2004] Metaliczne stukanie w silniku
View Single Post
Stary 21-09-2016, 18:03   #3
sc4rface
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-09-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Metaliczne stukanie w silniku

Cytat:
Napisał Paulo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy stukanie zmienia się zależnie od temperatury silnika, tzn. gdy jest zimny i rozgrzany?
Stukanie wciąż ma taki sam charakter. Przy przyśpieszaniu - stukanie jest szybsze, przy wolniejszych obrotach, wolniejsze. Zauważyłem, że najbardziej słychać je na trójce.

Cytat:
Napisał Paulo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą to diesle nie lubią (szczególnie te z dwumasą) redukcji na niższy bieg przy znacznej prędkości.
Miałem może 70-80km/h, musiałem zredukować. Dwumasy nie posiadam, zwykłe sprzęgło.

Cytat:
Napisał Paulo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spokojnie się powinien pozbierać na 5 biegu przy 120km/h.
Źle mnie zrozumiałeś - miałem jakoś 70-80 na zegarze, zredukowałem, depnąłem mu do wyprzedzania i rozpędziłem się gdzieś mniej/więcej do 120-130km/h. Zwolniłem przed zabudowanym i wtedy usłyszałem to nieszczęsne stukanie. Najśmieszniejsze, że silnik ma odpowiednią moc, ciągnie ładnie, nie kopci. Ręce już opadają.
sc4rface jest offline   Odpowiedź z Cytatem