View Single Post
Stary 27-10-2016, 08:58   #2
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

Generalnie większość rzeczy jakie wypisałeś można zaliczyć do wymian eksploatacyjnych.
Ciekaw jestem dlaczego wymieniłeś sprzęgło dwa razy?

Jeżeli chodzi o wtryski jak to mówią nie dotykami jak działają. Każda ingerencja w ten układ może się skończyć mechanicznym uszkodzeniem (nie ma to sensu). Sprężymy przednie sam dwa razy wymieniałem (po prostu pękły).

Co najwyżej możesz popatrzeć na przewody wodne. Jeżeli po wymianie sprzęgła ktoś źle je poprowadził i nie tak po spinał to niestety istnieje ryzyko przetarcia. To samo się tyczy przewodów paliwowych biegnących pod obudową filtra paliwa (nie polecam rozbierać, jeżeli nie ma problemu - może on po prostu powstać po ingerencji).

1.4 TDCI miał jeszcze wadę fabryczną podkładek wtryskiwaczy (ale pewnie w twoim przypadku poprzedni właściciel już je wymienił).

Do listy pewnie za jakiś czas będziesz mógł dopisać alternator i rozrusznik (jak padną wymieniasz, wcześniej nie ma sensu) - ja już mam za sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziwi mnie wymiana poduszek silnika, mój jest z tego samego rocznika i ma większy przebieg 250 000. Jeżeli chodzi o tłumik mój już przejeżdża 3 końcowy (wymieniałem dwa tygodnie temu) i szczerze poprzednie samochody bardziej zużywały tłumiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zabrudzenie przewodów paliwowych jest pewnie związane tankowaniem na jakiejś dziwnej stacji (z kilka razy) i masz gotowy syf w zbiorniku.

Niestety jeżeli chodzi o przewody hamulcowe jest to związane z brakiem czyszczenia podwozia po zimie. Trzeba jednak je myć raz na jakiś czas i konserwować - obecnie raczej ludzie to zlewają.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem