View Single Post
Stary 24-11-2016, 08:01   #15
Dawid_os
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Samodzielne wykonanie wygłuszenia 5D lift - drzwi i klapa bagażnika

Witam, odgrzewam stary temat, ale może komuś się przydadzą moje uwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wygłuszenie maski w tym aucie i kupienie osłony pod silnik niewiele dało. Może różnica jakaś jest ale przy prędkościach powyżej 120 km/h. Z pewnością warto wygłuszyć natomiast komorę silnika (w miarę możliwości, ale pamiętajmy, że maty butylowe i piankę akustyczną przyklejamy wszędzie gdzie to możliwe). Ale najwięcej zyskałem WYGŁUSZAJĄC TYLNE NADKOLA. Wcześniej jadąc z prędkością 100 km/h w kabinie miałem 74-75 dB (słyszałem wszystkie hałasy z drogi - wrażenie było takie jakby to auto było podziurawione i przez masę szczelin do kabiny dostaje się wiatr, szum i buczenie). Dzisiaj mam max do 71 dB na tej samej drodze, z tą samą prędkością i nie słychać już szumów z drogi, aż w takim stopniu. Praktycznie nie słychać już toczenia kół po asfalcie. Efekt ten uzyskałem poprzez zdjęcie tylnych nadkoli i wyklejenie każdego fragmentu blachy (a trochę tego było) matami butylowymi, a na nich naklejenie pianek akustycznych. Mat butylowych naklejałem nawet po 2 warstwy. Ponadto całą podłogę i nadkola potraktowałem środkiem do konserwacji podwozia na bazie jakiejś masy bitumicznej. Maty butylowe likwidują rezonans blachy a pianki akustyczne wysokie tony.
Dzisiaj słychać jeszcze (ale już w dużo mniejszym stopniu) buczenie i szum od strony drzwi. Dlatego następnym elementem który wykleję matami butylowymi będą blachy drzwi (drzwi należy rozebrać całe - nie tylko zdemontować boczek), ale najpierw muszę dokupić trochę spinek do tapicerki (w razie gdy fabryczne się uszkodzą podczas demontażu boczków). Pamiętajcie, przy wygłuszaniu auta zawsze naklejamy matę butylową oraz jakaś piankę akustyczną razem, samo naklejenie maty butylowej lub pianki akustycznej niewiele da. Różnica nie będzie zauważalna i będziecie niezadowoleni z efektu, a pieniądze się wyda. Starajmy się też używać lżejszych materiałów - mata butylowa z aluminium jest ciężka. Metr kwadratowy takiej maty może ważyć nawet kilka kg. Pozdrawiam
Dawid_os jest offline   Odpowiedź z Cytatem