Temat: [Mondeo 2007-2014] pompa sprzęgła wymiana
View Single Post
Stary 03-01-2017, 19:11   #34
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: pompa sprzęgła wymiana

Cytat:
Napisał lukasz2810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem mondeo mk4 2.0 tdci. Kilka dni temu zauważyłem dziwne działanie pedału sprzęgła tj. rano kiedy wciskam sprzęgło i puszczam to pedał zostaje w połowie położenia ale gdy go lekko podniosę noga to odbija, kiedy kilka razy powciskam go to chodzi normalnie - odbija ale później czasami znów pozostaje w połowie położenia. Dodam ze gdy wciskam pedał to do połowy idzie bardzo lekko i dopiero wyczuwam większy opór w końcowej fazie wciskania pedału. co możne być przyczyna takiego zachowania?? pompka sprzęgła czy może odpowietrzenie pomoże??
Najpierw odpowietrzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety u mnie przy odpowietrzeniu okazało się że krociec od pompy sprzęgła był złamany. Odpowietrzenie spowodowało że odpadł do końca i potrzebna była wymiana pompy sprzęgła. W wersji bez Ford Power to całkiem miła zabawa, zaś gdy masz Ford Power to już deska rozdzielcza do odsunięcia...
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem