Temat: [Mondeo 2000-2007] Spotkanie z krawężnikiem i stuki
View Single Post
Stary 25-01-2017, 20:12   #5
gduo
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Spotkanie z krawężnikiem i stuki

Witam ponownie, dziękuje za odpowiedzi, po kilku dniach usystematyzuję, w telegraficznym skrócie (przepraszam za nieznajomość terminologii):

- słychać było stuki z prawej strony przód na dołkach (poprzedni wł. w tym celu wymieniał amortyzator {podobno wszystkie}, poduszkę am., łącznik stabilizatora, sworzeń wahacza)
- w międzyczasie tym samym kołem na śniegu uderzyłem przy 20km/h w krawężnik bokiem na skręconych kołach - felga w porządku, rozjechana zbieżność, skręcona kierownica lekko w prawo
- słychać ocieranie (jakby o obrót) jak skręcam w lewo, najbardziej na rondzie słychać - nie jestem pewień, ale CHYBA wcześniej tego nie było, ale mam auto za krótko i nie jestem w stanie potwierdzić, czy po uderzeniu, czy było już wcześniej
- 2 mechaników widocznych szkód po uderzeniu nie zaobserwowało, to uderzone koło lekko cofnięte (niby w normie), zbieżność przód ustawiona - po wyjechaniu kierownica lekko w lewo :/ - do poprawki
- dziś wymienione sprężyny tylna oś (po pęknieciu z prawej strony - myślałem, że to może to ociera, ale nie) i załatwiona sprawa ze śrubami, żeby można było ustawić zbieżność tył, także da się kręcić/odkręcić
- nie słychać żadnych wspomnianych stuków z przodu z prawej..... (????????????)
- trzeba dokończyć zbieżność
- wydaje mi się, że delikatnie ściąga auto w prawo... ale dokończę najpierw zbieżność
- nadal coś ociera, nie jestem w stanie stwierdzić gdzie...
- łożysko?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 32144133730_0c6462538d_o.jpg (95.3 KB, 18 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez gduo ; 25-01-2017 o 20:44
gduo jest offline   Odpowiedź z Cytatem