Temat: [Transit 2014-2019] Czy ktoś już posiada nowy model ???
View Single Post
Stary 07-02-2017, 13:32   #493
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekawo jak to będzie z nowym silnikiem 2,0 Eco-Blue...
Już samo słowo "eco" w jego nazwie nie budzi we mnie pozytywnych nadziei.
Nie wierzę w kierowanie się ekologią u... ekologów.
Samochody są coraz cięższe przez te wszystkie eco-dodatki, częściej naprawiane, częściej wymieniane, krócej jeżdżące, w ogólnym rozrachunku przynoszą więcej strat dla środowiska i kieszeni właścicieli niż te starsze modele. Ciekawi mnie też fakt, że downsizing nie dotknął na przykład transportu ciężkiego. Siedzę w temacie od blisko 20 lat i taka SCANIA jak miała w ofercie podstawowej silnik EURO 2, 12-litrowy o mocy około 400 - 450KM to dalej, mimo norm EURO 6, jest te 12 litrów pojemności i te 400-450KM. Również scaniowskie słynne V8 ma nadal 16 litrów, moc z 580KM skoczyła do 730KM i może spełniać bez trudu normę EURO 6. Oczywiście z AdBlue, ale to nie rzutuje na trwałość silnika. Mało tego - dzisiejsze silniki SCANIA zużywają o około 10-15% mniej paliwa (realnie, nie wg zapewnień producenta) niż podobne 10-15 lat temu. Nie są może już tak bezawaryjne, ale jednak na przebieg miliona km przy prawidłowej obsłudze można liczyć szczególnie, że dobrze wykorzystany pojazd zrobi to w 6-8 lat.
A Fiat wycofał z produkcji silnik 3.0 Multijet tak chwalony przez użytkowników, bo niby nie dało się ogarnąć w nim EURO 6. A gdzie fordowski 3.2 TDCi? Też się nie dało? Dla mnie to bzdury nie mające nic wspólnego z ekologią.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem