Temat: [C-MAX 2003-2007] Kopci na biało 2.0 tdci nietypowo
View Single Post
Stary 11-02-2017, 09:17   #1
konus19
ford::average
 
Avatar konus19
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-04-2010
Skąd: Kraków
Model: Fusion/Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 179
Domyślnie Kopci na biało 2.0 tdci nietypowo

Witam forumowiczów, przeszukałem forum ale nie znalazłem takiego samego przypadku.

Pacjent: Focus C-max 2.0 tdci 136 - zrobiony program na 160 i 400nM przez heko w październiku + wyrzucony DPF. Grzesiek mówił że wtryski dupy nie urywają ale nie jest źle. Przebieg 284 000 (mam nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Objawy: W niskich temperaturach >2 stopni, po odpaleniu na zimnym silniku bardzo kopci na biało, naprawdę spora chmura oraz nie do końca równo pracuje. Wszystko trwa około 15-20 sekund i się uspokaja. Raz chmura jest większa raz mniejsza. Dzieję się tak tylko wtedy jeśli auto stoi nie odpalane dłużej niż około 24 godziny. Później już wszystko jest ok, jeździ normalnie, spalanie w normie, nie dymi (czasem na delikatnie na czarno jak mu depnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Nie ma żadnych problemów z rozruchem chociaż akumulator już daje o sobie znać.

Świece wymiane 11 tys temu na oryginalne denso.
Błędy jakie pokazuje: P0098 - czujnik 2 temp.powietrza wlotowego pokazuje oraz P2683-Zawór obejściowy płynu chłodzącego.

Dodam że przed wyrzuceniem DPF i programem nic takiego się nie działo, ale temperatury były wyższe. Jakieś sugestie?
__________________
obecnie Ford Escort mk7 electric orange
obecnie Ford Focus ST 2.5 T 280ps 450nm
obecne Ford Fusion 2.0 ecoboost
konus19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem