Cytat:
|
Golson nie ma już "niezgodności z umową" teraz jest to rekojmia i rządzi się trochę innymi prawami.
|
Niezgodność towaru z umową to termin wywodzący się z Art 556 KC.
Cytat:
|
Napisał Kodeks Cywilny
Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).
|
I nie ma mowy aby "rządziła się innymi prawami"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
|
Fartem wyszło że sprzęt miał serwis d2d, więc przyjechał gościu, posprawdzal, zadzwonił i za dwa dni przyjechał kurier z nowym laptopem.
|
To akurat jest "on site". "d2d" to jedynie odbiór i odesłanie sprzętu bezpośrednio przez serwis za pomocą firmy kurierskiej - nie musisz odsyłać na swój koszt i umawiać kurierów.