Temat: [Mondeo 2007-2014] drgania kierownicy - tarcze czy dystanse?
View Single Post
Stary 22-04-2017, 19:07   #1
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie drgania kierownicy - tarcze czy dystanse?

Od jakiegos czasu sie borykam z wibracjami kierownicy, ktorych nie potrafi zniwelowac nawet najlepsze wywazenie kol. Szczegolnie, ze dotyczy tak letnich jak i zimowych (rozne felgi).
Wibracje sie pojawiaja w zakresie 120-140km. Potem znikaja. Ale i tak jakby czuc mrowienie. Czasem hamujac z wiekszej predkosci np. ze 180 czuc je wyrazniej, co by moze wskazywalo na hamulce.... Ale hamowanie z nizszych predkosci np. ze 120 nic nie czuc.

Wydaje mi sie ze zaczely sie wraz z dolozeniem dystansow (Dystom 22mm). Ale pare mies. wczesniej dosc przegrzalem ukl. hamulcowy (wiercone Zimmermany + EBC GreenStuff). Tyle ze nie pamietam kiedy dokladnie sie wibracje pojawily.

W tym momencie koncza mi sie klocki. Z tarcz zostal jescze 1 mm (50%).

Dystanse byly zamontowane z nalezyta starannoscia (czyszczenie powierzchni przylegania etc).

Co jest bardziej prawdopodobna przyczyna wibracji: wadliwe/niewywazone dystanse czy zwichrowana tarcza hamulcowa (moze dystanse uwypuklaja wibracje).

Wlasciwie jestem zdecydowany wraz z klockami wymienic tarcze (przedwczesnie), ale z drugiej strony moglbym na nich zrobic jeszcze 50 tys jesli by byly dobre (tyle wytrzymaly klocki a tarcza zeszla o 1mm).

No i sama wymiana hamulcow to to najlatwiesze. Co jesli to dystanse powoduja wibracje? Da sie to jakos potwierdzic? zmierzyc? Kupowalem je w listopadzie 2015, wiec teoretycznie maja jeszcze gwarancje.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-07-2021 o 18:12
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem