View Single Post
Stary 20-06-2017, 13:34   #7
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika - brak mocy - niedziałająca turbina

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A świece w 1.6 nie wywalają błędu jak będzie komplet martwy?
W komputerze zapisuje się informacja o martwych świecach, natomiast tryb awaryjny wywala dopiero wtedy, gdy mamy do czynienia z kompletem denatów.

Cytat:
Napisał _Matt_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wypluło problem ze świecą. Sztuk jedenGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to czujnie z tą diagnozą (patrz wyżej).

Cytat:
Napisał _Matt_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprosiłem go o komplet, więc chyba komp sygnalizował mu jedną padniętą sztukę.
Raczej ma podstawowy czytnik błędów, który nie zwraca mu szczegółowych informacji, więc wyszedł z założenia, że nie muszą być padnięte wszystkie świece. Poza tym jego pytanie o to, czy wymieniać komplet generuje dwa problemy:

1. Czy ten gość wie CO robi? Zawsze wymienia się komplet z uwagi na diametralnie różne parametry świec nowych i starych. Wymiana tylko martwych i wynikająca z tego różnica oporności między nowymi a starymi powoduje, że chwilę później spalą się pozostałe.
2. Czy ten gość wie JAK to się robi? Dostęp do nich jest marny a france lubią się zapiekać, łamać i urywać. Jak będzie miał mały niefart to trzeba będzie usuwać urwaną świecę z głowicy. Jak będzie miał duży niefart to skończy z końcówką świecy w cylindrze.

Ergo: Czy nie lepiej znaleźć w okolicy specjalistów od świec żarowych? Zazwyczaj robią też wtryski i inne dieslowskie problemy. We Wrocławiu raczej ich nie brakuje.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem