View Single Post
Stary 12-07-2017, 21:39   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nagrzewanie Silnika i światła automatyczne 1.6 EcoBoost 150KM

Ja uświadczyłem, i to nie raz, a nawet kieszeń też odczuła.

A zachowuje się to ustrojstwo w ten sposób, opiszę tylko silnik benzynowy. Jak wskazówka stoi w pionie, i ani drgnie w prawo ani w lewo, to faktyczna temperatura płynu w silniku waha się pomiędzy 95 stopni a 105 stopni.
Z chwilą gdy zaczyna się przegrzewać silnik z różnych powodów, duża szybkość w upał z maksymalnym obciążeniem, wtedy wskazówka rusza w prawo, temperatura sukcesywnie rośnie od 105 stopni, a jak już dojdzie do czerwonego kwadracika, to temperatura faktyczna wynosi 125 stopni i wiecej, jak wtedy się zatrzymamy, nie gasząc silnika, wentylatory pracują na 2 gim biegu, to powoli temperatura opada,
Ale gdybyśmy wtedy wyłączyli silnik, wentylatory się zatrzymaja, i po chwili spod korka na zbiorniczku wycieka płyn na glebę, w silniku się buzuje, i wtedy nie wolno w żadnym wypadku odkręcac korka, a dlaczego, już nie napiszę.
  Odpowiedź z Cytatem