View Single Post
Stary 25-07-2017, 21:14   #1
mitny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Łapalice
Model: Mondeo MKIV, S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011, 2008
Postów: 23
Domyślnie Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR - tryb awaryjny

Witam,
Od niedawna moje Mondeo ma problem z silnikiem - ciągle przełącza się w tryb awaryjny. Wygląda to tak, że spokojnie auto odpala i jeździ się nim na wolnych obrotach bez problemu jednak przy około 1700-1900 silnik zaczyna lekko szarpać. Przy dalszym przyśpieszaniu powiedzmy w granicach 2500 obrotów pojawia się komunikat o usterce silnika, zapala się też kontrolka kontroli trakcji i auto zwalnia - jakbym puścił gaz. Wystarczy wcisnąć sprzęgło i puścić gaz i auto działa już poprawnie (w niskich obrotach). I tak za każdym razem.
Auto ma wycięty DPF, wymieniłem filtr paliwa (nic specjalnego w nim nie było), również wymieniony został zawór podciśnienia sterujący turbosprężarką bo dość mocno piszczał. Niedawno też został wyłączony EGR.
w FORScanie mam takie błędy:
Kod: P1169 - Czujnik FRP w granicach normy ale wartość wysoka
Kod: P1169 - Czujnik ciśnienia paliwa w szynie paliwowej - wskazania w górnym zakresie
Kod: U0401 - Nieprawidłowe dane uzyskane z ECM/PCM
Pod tym linkiem https://www.dropbox.com/s/isp9xb5id4zhwmm/log.fsl?dl=0 kawałek logu z FORScana gdzie w 40s, 52s i 72s widać moment gdzie pojawia się błąd. Jeśli ktoś potrafi wywnioskować coś z tego to proszę o pomoc.

Byłem popytać u kilku mechaników jednak diagnozy raczej mało precyzyjne - czujnik ciśnienia na szynie, same wtryskiwacze lub pompa - proponują wymianę elementów aż błąd zniknie.
mitny jest offline   Odpowiedź z Cytatem