Temat: [Focus 1998-2004] Zmiana silnika z diesla na benzynę.
View Single Post
Stary 21-08-2017, 15:54   #6
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Zmiana silnika z diesla na benzynę.

Czyszczenie układu to w praktyce zdjęcie baku, wypłukanie, podobnie z wszystkimi przewodami paliwowymi + wymiana filtra na nowy.
Ja mam swój własny patent który nie wymaga czyszczenia baku ani całego układu, ale wymaga przeróbki układu paliwowego.

A co do ceny za regenerację pompy i wtrysków - to na pewno bliżej 5 niż 8tyś. I regenerowane wtryski można kupić jak koledzy wyżej napisali za 300-400zł.
Faktem jest że wymiana pompy wiąże się z wymianą rozrządu, ale nawet to nie powinno tak wywindować kosztów.

A co do swapa na benzynę - ostateczne koszta zamkną się w podobnej kwocie co regeneracja. To nie tylko sama wymiana silnika, ale układu paliwowego, elektroniki pod postacią sterownika silnika. Wydech trzeba będzie spawać albo przerabiać. Oprócz silnika musiałbyś mieć albo cały osprzęt, albo drugiego focusa na części.
To generalnie słaba opcja.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem