Odp: Wymiana klocków poza ASO
Powtórzę po raz kolejny.
Najlepszy komplet tarcze / klocki, jaki udało mi się "złożyć" przez ponad 30 lat jeżdżenia różnymi samochodami to tarcze Zimmerman plus klocki ATE. Ważne by klocki były Made in Germany lub w ostateczności Espania.
Tarcze Zimmermana są nieprawdopodobnie odporne na odkształcenia termiczne. Można rozgrzane do kilkuset stopni potraktować wodą z kałuży i nic złego się nie dzieje. Są również bardzo trwałe.
Można stosować komplety Zimmermana. Klocki w nich występujące, to ATE robione w "starych" fabrykach.
Taki komplet stosuję z powodzeniem nie tylko w turladełku pt. Focus, ale i w 300-tu oraz prawie 500-set konnych potworach. Tam wyhamowanie prawie 2 ton z prędkości często znacznie powyżej 250 km/h stawia nieco inne wymagania.
|