View Single Post
Stary 15-09-2017, 08:30   #14
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,073
Domyślnie Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia 2017

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,kiedyś nakładano grubą warstwę chemicznych środków na podwozie jak bitex itp-Okazało się że woda którą pochłaniały nie mogła odparować i rdzewialo jeszcze bardziej,Blacha,oczywiście odpowiednia szybko wysycha na powietrzu
Dobra teoria na wytłumaczenie oszczędności producenta (czas i kasa).
Tzw. baran miał m.in. zabezpieczać od uderzeń mniejszych lub większych kamieni, nie wspominając o wygłuszeniu. Co z tego, że blacha będzie pokryta x - warstwami farb zabezpieczających jak setki odprysków po uderzeniach będzie stanowić początek ognisk korozji? Nie wszystkie auta posiadają plastikowe nadkola i panele pod płytą podłogi. Pozostają jeszcze progi i inne elementy. Dlatego mnie nie przekonuje antykorozja w postaci bezbarwnych środków nakładanych szybko i wygodnie dla warsztatu. Powinna być jeszcze warstwa elastycznego barana.
__________________
Były: Ford Escort 1.3 1993 r., Mondeo MK3 kombi 1.8 duratec 2003 r. vel Czarnuch, Focus MK2 1.6 2009 r. najlepszy kompan na kręte drogi.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem