Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 18-09-2017, 21:05   #152
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo MK3,4,5; Focus MK3
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Odświeżę temat.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będąc u znajomego mechanika dostałem od niego (na moją prośbę) termostaty, aby je porównać z moimi. Wymontowałem duży i włożyłem ten, który dostałem. Dzisiaj (na drugi dzień po montażu) po przejażdżce ~5km zauważyłem, że teraz silnik gorzej się nagrzewa - zapewne konieczne odpowietrzenie zgodnie z serwisówką.
Ale posiadając również mały termostat (zapewne ori bo ma wypłukaną z trzpienia do cna gumową uszczelkę) porównałem go ze swoim starym i okazało się, że wybite na nim znaki różnią się od tych na moim. Może to oznaczenie daty produkcji, a może oznaczenie temperatury.
Załączam fotkę, na której oznaczenie 234D (z lewej) to starszy termostat od mojego znajdującego się po prawej z symbolami 041D.

PS
Trzpienie zamieniłem miejscami bo obudowa stara była pęknięta.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mały termostat.jpg (95.3 KB, 73 wyświetleń)
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem