Temat: [Fiesta 2001-2008] Obliczanie spalania ?
View Single Post
Stary 19-10-2017, 11:07   #21
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,709
Domyślnie Odp: Duże spalanie po mieście.

Cytat:
Napisał extreme84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie polecam wyłączać klime jak nie ma upałów i włączać ją tylko sporadycznie na krótko (żeby się przesmarowała).
To zależy odrodzaju klimy. U mnie w klimie automatycznej układ działa nieco inaczej niż w zwykłej, manualnej.

Cytat:
Z takich ciekawostek, moja fiesta mk7 z silnikiem 1.25 60PS, przy włączonej klimie po mieście (jazda raczej dynamiczna, ale też bez przesady) bez problemu potrafi spalić 10l/100km. Przy wyłączonej wychodzi już koło 8l/100km.
Silnik 1.6 mojej Fiesty mk6 wg powyższej teorii powinien palić więcej niż 1.25 czy 1.4. A tymczasem średnie spalanie przy jeździe w korkach po Warszawie mam 8,2 litra. A bardzo lubię dynamiczniej ruszyć spod świateł... No i AC mam włączone prawie zawsze.

Zwykle wyższemu spalaniu winne są czujniki. Też jakiś czas temu miałem problem, gdy nagle zaczął w mieście spalać jakieś kosmiczne ilości paliwa ot tak bez wyraźnego powodu. Winna była obluzowana wtyczka od jednego z czujników. Komputer zgłupiał i lał paliwo na bogato. W efekcie miałem spalanie 2x wyższe.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem