Temat: [Mondeo 2007-2014] Ślizganie się sprzęgła
View Single Post
Stary 22-10-2017, 07:43   #20
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,254
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Ślizganie się sprzęgła

Cytat:
Napisał kuras1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślisz że odzyskam chociaż w części koszt tej naprawy (łącznie z dwumasa) sprzedając auto za rok ?
Myślę, że nawet złotówki nie odzyskasz...

Cytat:
Napisał Robert 68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No na pewno, jak kupujący zobaczy fakturę z wymiany samej tarczy sprzęgłowej to Ci podziękuje za taki samochód mając w perspektywie ponowną wymianę reszty i to pewnikiem niebawem.
O ile to sprzęgło przeżyje spotkanie z walniętą dwumasą...

Cytat:
Napisał kuras1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty też charytatywnie wymieniasz dobre części przed sprzedażą tylko dlatego że za 10, 20, 50 a może 100 kkm ulegną zużyciu ?
A Ty wymieniasz tylko klocki hamulcowe na jednym kole jeżeli, któryś pęknie czy na osi? Amortyzatory też robisz pojedynczo? Pióro wycieraczek dokupujesz jedno?

Weź pomyśl co z tym Twoim nowym sprzęgłem będzie jak popracuje kilka miesięcy z rozklekotaną dwumasą... a że rozklekotana już jest albo będzie za chwilę to raczej przy takim przebiegu pewne jeśli nie była wcześniej robiona - cudów nie ma.

Prosty przykład: robiłem w jednym aucie ostatnio komplet - sprzęgło, dwumasa, wysprzęglik, uszczelniacz wału. A skoro skrzynia była i tak do wyjęcia to również kupiłem uszczelniacze półosi. Mechanicy (swoją drogą polecani tutaj na forum) nie chcieli wymieniać uszczelniaczy półosi w imię "skoro nie cieknie to nie ruszać" mimo moich sugestii by robić komplet. Efekt był taki, że kilka dni później raz jeszcze zrzucali półosie i paprali się z tematem bo uszczelniacze zaczęły podciekać. Zachowali się honorowo i zrobili za free ale nie każdy mechanik w ten sposób podejdzie - wnioski wyciągnij sam.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem