Chodziło mi o porównanie projektorów i ile można wycisnąć z tych z mondeo mk5 - spróbuje także zaadaptować układ skrętnej soczewki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W koito nie ma co przerabiać a kombinowanie z podniesieniem prądu diody da pewnie marny efekt kosztem dużego zmniejszenia trwałości.
Cytat:
|
Pokaż diody, spróbuje odnaleźć w katalogu i Ci podać parametry.
|
Na razie nie chce mi się rozbierać znowu projektora bo trochę z tym roboty, ale tu masz taki projektor z mini coopera - ledy są trochę inne, jakby większe ale układ, płytka i radiator ten sam. Chociaż tak się przyglądam to sam czip diody wygląda praktycznie identycznie, tylko inna obudowa. Eksperymentalnie wychodzi ok. 13,5v~0.8A na diodę, więcej bez danych katalogowych nie puszczę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W projektorze są dwie diody na światła mijania, jedna na światła długie (nie ma przesłony) oraz dwie diody w tym dodatkowym doświetlaczu (który normalnie chyba pracuje razem se światłami mijania bo też ma linie odcięcia, mam rację?), wszystkie diody takie same. Ciekawe też jak taki projektor ledowy wygląda po np. 5 latach,nie wiem od kiedy robią dynamic ledy w mk5 natomiast ten mój projektor jest z końcówki 2016 i wygląda jak fabrycznie nowy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najwyżej jak Ci się nie uda nic znaleźć to zrobię swoje fotki przy okazji.
Cytat:
|
ja caly czas zastanawiam sie czy zmienic org xenarc na nowe paliniki, mam juz intemo, jest ok ale moze by bylo lepiej
|
W oryginalne projektory jakie byś nie wpakował dobre palniki to efekt będzie średni. W mondeo mk3 projektory były tragiczne, w mondeo mk4 trochę lepsze ale też bez rewelacji. Jeżeli chcesz dobry bixenon to najpierw wymień projektory, ja w swoim mondeo mk3 jak i mk4 po małych przeróbkach zamontowałem projektory z Audi A4 B8 i jest niebo a ziemia jeżeli chodzi o ilość i rozkład światła.
Jednak teraz te soczewki koito wyglądają na dobrą alternatywę - odpada Ci koszt żarnika i ew. uszkodzenia przetwornicy.