Temat: [Mondeo 1996-2000] holowanie jachtu
View Single Post
Stary 24-03-2018, 10:05   #38
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: holowanie jachtu a MKII

Cytat:
Napisał waldi79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Koledzy,potwierdzicie mi czy dobrze myślę.Mam w dowodzie dmc przyczepki bez hamulca najazdowego 685kg.Jeśli bym kupił przyczepkę lekką z dmc 750 kg to przy kontroli przez miśków lub ITD mogę mieć problem.Więc jak dobrze się orientuję to tabliczka znamionowa na niej musi być dmc 685kg,bym nie miał problemów i to samo w dowodzie tej przyczepki.Inną rzeczą jest ile nią będę przewoził np. 600kg ładunku w praktyce.Wtedy może mi zważyć ją np. tylko ITD podczas kontroli i ewentualny mandat,czy tak?


Niestety wiele naszych przepisów jest przepisami głupimi. Nikt nie będzie spoglądał na faktyczne RMC. W papierach DMC jest większe niż dopuszczalne i nie wolno Ci tym jechać. To tak jakby dawać mandaty każdemu kierowcy bo vmax jego pojazdu jest wieksze niż limit na drodze... ot nasza logika.

Nie jestem pewien tylko jak wyglada kwestia tabliczki znamionowej. Wiele nowych przyczep podczas zakupu ma opcje wyboru DMC do rejestracji - nie jestem pewien czy wówczas sprzedawca zmienia faktycznie tabliczkę czy tylko homologację wydaje z odpowiednio niższa masa.

Dodatkowo trzeba pamiętać, ze DMC holownika plus DMC przyczepy musi byc poniżej 3,5t aby się na opłaty drogowe nie złapać (chcąc kiedyś przewieźć spora ilość styropianu chciałem wziąć duza gabarytowo przyczepkę, w teorii wszystko się zgadzało - DMC holownika mieściło się w proporcji 1.33 z DMC przyczepy ale suma obu DMC dawała ok 3600kg - zadzwoniłem na ich infolinie - bramki robiąc fotki tablicom Rej porównują DMC w bazach i faktyczny ładunek ich nie interesuje)


Klepane na kolanie...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem